فراخوان مقاله برای فصلنامه علمی پژوهشی

(( نشریه پژوهش و نوآوری در علوم و صنایع غذایی ))

Journal of Research and Innovation in Food Science and Technology (JRFST)

 

به استناد موافقت نامه شماره 74690/11/3/89 مورخ 1389/10/21 مدیرکل محترم مرکز برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین پروانه انتشار به شماره 20519/92 مورخ 1392/08/05 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی در نظر دارد به‌منظور ارتقاء سطح دانش علوم و فناوری مواد غذایی و انتشار دستاوردهای پژوهشی و طرح مسائل علمی؛ فصلنامه زمستان 97 را به زبان  انگلیسی منتشر نماید. لذا از کلیه محققان، متخصصان، اعضای هیأت علمی و دانشجویان مرتبط با علوم و صنایع غذایی و رشته‌های وابسته دعوت می‌گردد تا با ارسال مقالات خود ما را در افزایش دانش  تخصصی علوم و صنایع غذایی همراهی نمایند.

زمینه‌های تخصصی برای چاپ: تمامی زمینه‌های تخصصی علوم و صنایع غذایی از جمله مهندسی صنایع غذایی، شیمی مواد غذایی، میکروبیولوژی و بیوتکنولوژی مواد غذایی، تغذیه، فراوری و فرمولاسیون مواد غذایی، بسته‌بندی مواد غذایی و فناوری‌های نوین در مواد غذایی، کیفیت و استاندارد مواد غذایی، نگهداری، توزیع، فیزیک و بیوفیزیک مواد غذایی و مطابق با آیین نگارش مقاله قابل پذیرش و چاپ خواهند بود.

نویسندگان می‌توانند ازطریق روش‌های زیر با دبیرخانه نشریه تماس حاصل نمایند.

 

نشانی دبیرخانه نشریه: مشهد، کیلومتر 12 بزرگراه مشهد‌ ـ‌ قوچان، پردیس پارک علم و فناوری خراسان، مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی

وب‎سایت نشریه: http://journals.rifst.ac.ir

آدرس پست الکترونیکی: journals@rifst.ac.ir و jrifst@rifst.ac.ir

تلفن تماس: 35425328-051